تمدید مهلت فراخوان هشتمین دوسالانه‌­ مجسمه­‌سازی

فراخوان دریافت آثار و ایده‌­های هنرمندان را برای حضور در هشتمین دوسالانه­ی ملی مجسمه­‌سازی تهران تا تاریخ ۱۲ آبان‌­ماه تمدید شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری دوسالانه ملی مجسمه‌­سازی تهران، محمود بخشی _ دبیر این دوره از دوسالانه _ با بیان این مطلب گفت: به دلیل درخوات‌های مکرر هنرمندان مجسمه­‌ساز و همین­طور دیگر هنرمندان در رسانه‌­های هنری، مبنی بر اینکه پردازش نهایی پروژه­‌های هنری­شان برای دوسالانه مجسمه­‌سازی نیاز به زمان و مهلت بیشتری دارد، اعضای شورای سیاست­گذاری بر آن شدند تا به مدت ۱۲ روز دیگر مهلت فراخوان را افزایش دهند.

او اظهار کرد: با اعلام فراخوان در ۲۷ شهریورماه و در پی آن با برگزاری دو نشست درباره­ رویکردها و مکان برگزاری دوسالانه (باغ کتاب) که با استقبال هنرمندان مواجه شد، دریافتیم که مدت اعلام شده در فراخوان برای آنچه مورد نظر ما بوده، کم است و این یکی از دلایل مهّم شورای سیاست­گذاری برای تمدید مهلت فراخوان بود.

دبیر هشتمین دوسالانه­ مجسمه­‌سازی تهران بیان کرد: هدف اصلی ما در این رویداد، تمرکز بر فرآیند شکل­‌گیری آثار، بازتعریف مرزهای مجسمه­‌سازی و حمایت از دیگر رسانه‌­های هنر معاصر و بینرشته‌­ای است. بر اساس این رویکردهای نیز به این نتیجه رسیدیم هنرمندان برای ارائه آثار و ایده‌­هایشان به مهلت بیشتری نیاز دارند.

هشتمین دوسالانه ملی مجسمه­‌سازی تهران از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.